Kecskeméten a Katona József utca 5. sz. épületben található a Katona József Emlékház. A Bánk bán című nemzeti dráma szerzője, Kecskemét város főügyésze ezen a helyen született 1791. november 11-én. Tanulmányait és jogi gyakorlatának idejét leszámítva, egész életében szülővárosához kötődött. Szülőházát (az egykori Bárány utca 39. számú házat) 1883-ban jelölték meg emléktáblával. 1971-től emlékház, 1991-ben teljes újjáépítésére került sor. Az állandó kiállítás Katona József életét és munkásságát mutatja be.
Az időszaki kiállítás termében a Kecskemétfilm Kft. jóvoltából a MAGYAR NÉPMESÉK ‒ Válogatás a Kecskeméti Rajzfilmstúdióban készült filmek rajzaiból című kiállítás látható. A kecskeméti alkotóműhelyben 1977 és 2011 között készült, közismert és népszerű rajzfilmek egy-egy jellemző jelenetét textilképekre nagyítva tekinthetik meg a látogatók.
A Magyar népmesék sorozat felidézése bármikor aktuális lehet, hiszen az elmúlt évtizedekben a mindennapi életünk, kulturális örökségünk és identitásunk része lett, a velünk élő múlt ‒ jelen ‒ jövendő. Most, 2021 nyarán több évfordulós aktualitása is van. Tizenötödik alkalommal kerül megrendezésre a KAFF, az elmúlt (pandémiás) esztendőben ünnepelte nyolcvanadik születésnapját Mikulás Ferenc stúdióvezető és ötven éves az általa alapított Filmstúdió. Tisztelet és köszönet illeti az alkotókat, akik e fél évszázad alatt annyi örömet szereztek a nézőknek itthon és a nagyvilágban. Szomorú aktualitás, hogy a közelmúltban elhunyt a mesék és jelképek legjobb ismerője, Jankovics Marcell, akinek a vezetésével kezdődött a Magyar népmesék gyártása.
Köszönjük a Kecskemétfilm Kft. támogatását és szeretettel várjuk látogatóinkat, gyerekeket és felnőtteket egyaránt!