PROGRAMOK – Kecskemét 650 – Helyi Termék Ünnep

Kecskemét 650 – Helyi Termék Ünnep programjai

Kecskemét főtere, 2018. 09.28. – 10.02.

09.27. csütörtök
19:00 „Ünnepi Előhangok” – Koncert a Nagytemplomban – Lakó Sándor Kamarazenekar (BEMUTATKOZÁS) és a Benedictus Kórus hangversenye.
Köszöntőt mond: Mák Kornél alpolgármester

09. 28. péntek
14:30 Térségi települések hintós szüreti felvonulása a Rudolf laktanya – Városháza útvonalon
15:00 Fogatmustra a Kossuth téren
16:00 Térségi termékek kóstolója a kecskeméti korhű piacon
16:00-23:00 „Nagy rajzolás – Kecskemét 650” – Hírös Agóra Ifjúsági Otthon Tükörterme
16:30 Térségi termékek kóstolója a kecskeméti korhű piacon

17:00 Megnyitó
Lánchíd Mazsorettek felvonulása, Kecskeméti Városi Fúvószenekar és az Aurin Leánykar (BEMUTATKOZÁS) közreműködésével
Megnyitó:
Dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester
Köszöntőt mond:
Dr. Zombor Gábor országgyűlési képviselő
Basky András Aranyhomok Egyesület elnökhelyettese köszönti a 650 éves várost a térségi polgármesterek nevében

18:00 Kecskeméti Értéktár Kiállítás zenés köszöntője – Közreműködik: Lakó Sándor Kamarazenekar, Helyszín: volt T-Home üzlete – BEMUTATKOZÁS
19:00 Kortársak zenekar koncertje
21:00 Jugglers Of The Village – tűzzsonglőr bemutató
21:30 Moldvai Táncház

További programok:
16:00-23:00 „Nagy rajzolás – Kecskemét 650” – Hírös Agóra Ifjúsági Otthon Tükörterme

09. 29. szombat
9:50 Molnár Pál – tárogató műsora, toborzó
9:45 „Az év kecskeméti helyi termék piac gazdája díj átadása „ a díjat átadja Gáspár Ferenc NAK BKM-i Szervezetének elnöke
10:00 Civil Korzó kiállítás és kulturális bemutatkozás megnyitása
Megnyitó:
Mák Kornél alpolgármester
Kerényi György Városi Civil Kerekasztal soros elnöke

10:20 Székelyudvarhelyi Szent Anna Nőszövetség műsora
10:40 Szecsődi Udvarház gyerekdalok, versek
11:10 Kecskeméti Kodály Zoltán Vegyeskar kórusművek
11:35 Kéknefelejcs Dalkör műsora
12:05 Palicsi Nyugdíjas Egyesület műsora
12:35 Hírös Barackvirág Tánccsoport
13:05 Hunyadiváros Nyugdíjas Klub műsora
13:30 Kecskeméti Judo Club zenés sportbemutató
13:55 Hunyadiváros Nyugdíjas Klub műsora
14:25 Pacsirta Népdalkör műsora
14:40 Alföldi Betyárok műsora
14:50 Gördülő Tánccsoport – kerekes székes táncbemutató
15:20 Székelyudvarhelyi Szent Anna Nőszövetség műsora
16:00 Tengeri Attila interaktív gyermekműsora
18:00 Hírös Város tortakóstoló
19:00 „Kecskemét is kiállítja” kecskeméti zenészek gálaműsora – BEMUTATKOZÁS

Fellépők:
Hegedűs Együttes műsora a Kecskeméti Táncegyüttes táncosaival –
Közreműködik: Csík János
Bohém Trió – BEMUTATKOZÁS
Dokk Együttes – BEMUTATKOZÁS
Milagro Santa Tibute Band

21:30 Komonyi Zsuzsi táncdalénekesnő és az Old Faces Band Retro Party-ja – BEMUTATKOZÁS

További programok:
10:00 – 18:00 Civil korzó kiállítás Helyszín: Kossuth tér
A Civil Korzó résztvevőinek bemutatkozása:

Európa Jövője Egyesület (Csiperó)

10:00 – 15:00 “Egy vérből vagyunk” Véradás az összetartozásért, a 650 éves városért – BEMUTATKOZÁS
Helyszín: Kecskeméti Területi Vérellátó Koháry krt. 4.

10:00 és 16:00 CédrusNet Kecskemét – Mesélő házak, mesélő konyhák – várostörténeti séta – BEMUTATKOZÁS
10:00 – 16:00 Kecskemét amatőr festőinek bemutatkozása – Örömfestés a Montázs Magazin szervezésében
14:00-16:00 „Kutyával egy mosolyért” Alapítvány terápiás kutyabemutatója
15:00-17:00 Gyógyító Bocsok játékos felvilágosítása az emberi szervezetről gyerekeknek

09. 30. vasárnap
10:00 KESI évnyitó – X. születésnap – BEMUTATKOZÁS
10:45 650 Élőlánc Kecskemétért
11:00 Sportolj velünk! – sportágbemutató
11:35 Kecskeméti Zenészegylet műsora
12:30 Vadhajtás citerazenekar műsora
12:55 Műkertvárosi Nyugdíjas Klub Gyöngyvirág Énekkara
13:30 Mátyás Király Citerazenekar
14:00 Zönge Zenekar és a Kodály Iskola népzenész és népi énekes növendékei
14:40 Gáspár Dávid műsora
15:10 Tűzön- Vízen Át Egyesület Kamara néptánc csoportja
15:30 „A legszebb konyhakert program 2018 – Kecskemét” eredményhirdetése
16:00 Babakocsis- és kismotoros gyermek felvonulás; gyermekáldás – BEMUTATKOZÁS
17:30 Furfangos Paraván bábműsora
19:00 – 21:30 Dokk Blues Funky Service & Gájer Bálint

További programok:
10:00 – 21:00 Radics Sándor cimbalomművész 650 perces rekordkísérlete híres szólistákkal a rákos betegekért Helyszín: Városháza díszudvara – BEMUTATKOZÁS

10:00 – 18:00 Gyógynövények a török kor idejéből – töröktea és egyéb gyógynövényes teák kóstolója
Helyszín: Kossuth tér

13:00 – 18:00 Szívünk Napja – egészségügyi szűrések a Kossuth téren Bács-Kiskun Megyei Kórház szervezésében Helyszín: Kossuth tér – BEMUTATKOZÁS

15:00 és 16:00 Kecskemétről Kecskemétieknek főtéri városnéző séta a szecesszió jegyében
Indulás: Városháza elől, a várost bemutatja: Kovács Antal nyugdíjas gazdasági igazgató, Kecskemét volt képviselője

10. 01. hétfő
13:30 – 14:30 “Méltóság Mezeje” program – BEMUTATKOZÁS
13:30 – 17:30 EsélyNap – Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház – BEMUTATKOZÁS
17:00 – 18:00 Bitter Monday koncert – BEMUTATKOZÁS
19:00 Ismerős Arcok koncert

10. 02. kedd A Város Napja – Kecskeméti Értékek Napja
9:30 Mindent a közösségről – Kecskeméti Értékek Napja Konferencia
Helyszín: Cifrapalota pávás terme

19:00 TOTO Tribute Band koncert

További programok:
Kecskemét Települési Értéktár Kiállítás – volt T-Home üzlete a főtéren
Korhű piac
„Kecskemét az otthonom” aláírásgyűjtő fal
Népi mesterségek utcája, hagyományőrző játszóház
“Kecskeméti ízek udvara” házigazda a Tanyacsárda
Kecskeméti szőlőfajták bemutatása
Város bora cím nyertes borászatainak kiállítása
Kádár Ferkó Fotószínház  – BEMUTATKOZÁS
Hagyományőrző programok, huszárbemutató
Őszhöz kapcsolódó és gyermekeknek szóló programok
Nyereményjátékok
Aranyhomok Portéka és Kovászna megyei kézműves vásár
Bedő Istvánné csipkekészítő életmű kiállítása – Helyszín: Katona József Színház
„Évszázadok öröksége – Fejezetek Kecskemét gazdaságtörténetéből” c. kiállítás-Rákóczi út 4.
Főszervező: BKM-i Kereskedelmi és Iparkamara
Péntek, szombat „Kutatók éjszakája 2018” -Tudomány és Művészetek Háza – BKM-i TIT

Az esték háziasszonya Danyi Judit színművész.

A programváltozás jogát fenntartjuk.

Vélemény, hozzászólás?